Nowy hotel w Krynicy otworzy Józef Wojciechowski

Warszawa, 23 sierpnia 2011

            Józef Wojciechowski, jeden z najbogatszych Polaków, buduje hotel w Krynicy-Zdroju.

Według informacji portalu Propertynews.pl, właściciel spółki J.W. Construction Holding SA postanowił zainwestować w działalność hotelarską w Krynicy-Zdroju. Hotel będzie mieć czterogwiazdkowy standard. Znajdą się w nim 193 pokoje oraz 40 apartamentów. Będzie to piąty czterogwiazdkowy hotel w mieście.

 Goście będę mieli do dyspozycji także kompleks spa & wellness. Teraz trwa rekrutacja pracowników hotelu. Data otwarcia nie została jeszcze ustalona. Prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w tym roku. Józef Wojciechowski jest także właścicielem Polonii Warszawa. Jak podaje „Gazeta Krakowska”, „Czarne Koszule” przyjadą promować nowy interes prezesa. Przy okazji zagrają w Nowym Sączu sparing z Sandecją.

 Hotel powstaje w miejscu dawnego ośrodka turystycznego „Czarny Potok”, którego właścicielem przez wiele lat były Tarnowskie Zakłady Azotowe, a w 2005 roku został on kupiony przez spółkę J.W. Construction Holding. Projekt modernizacji ośrodka powstał w pracowni J.W. CH pod kierunkiem architekta Mariusza Szpotowicza.

Jak podaje portal internetowy Krynicy-Zdroju, początkowo szacowano, że przedsięwzięcie będzie kosztowało 70 mln zł. Dziś nie ulega wątpliwości, że wartość wszystkich wykonanych prac  i urządzenia poszczególnych obiektów jest znacznie wyższa.

Właściciel hotelu będzie w nim przyjmować zarówno turystów, jak i gości biznesowych. Spodziewa się, m.in. uczestników Forum Ekonomicznego odbywającego się w Krynicy.

 J.W. Construction inwestuje na rynku hotelarskim nie po raz pierwszy. Spółka jest także właścicielem i operatorem sieci Hotel 500. Są to 4 obiekty średniej klasy, adresowane przede wszystkim do klientów instytucjonalnych. Mając w dyspozycji sale konferencyjne, bazę gastronomiczną oraz zaplecze audiowizualne, zapewniają doskonałe warunki do organizowania różnego rodzajów konferencji, kursów, szkoleń i seminariów.

Hotel Józefa Wojciechowskiego będzie piątym czterogwiazdkowym obiektem w Krynicy, wśród których znalazły się już: Hotel Spa Dr Irena Eris, Pegaz, hotel Krynica oraz hotel Prezydent.

Gdyby ktoś chciał póść w ślady jednego z najbogatszych Polaków to może w Krynicy kupić hotel lub pensjonat. Do sprzedaży posiadamy następujące hotele i pensjonaty: Hotel & Spa w Krynicy Zdrój, Pensjonat w Krynicy Zdrój, Hotel w Centrum, Pensjonat w Krynicy Zdrój oraz Pensjonat w Krynicy Zdrój przy Deptaku.

Inne aktualności: