Formularz kontaktowy
Jeśli masz jakieś pytania - zadzwoń +48 602-232-667 lub skorzystaj z formularza poniżej.
Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia ofert nieruchomości oraz klientów zainteresowanych zakupem lub najmem nieruchomości.
Regulamin
WYŚLIJ
Formularz logowania
Przepraszamy! Nie ma możliwości rejestracji!

Europa Capital sprzedał hotel Radisson Collection w Warszawie

Radisson Warsaw

Europa Capital, paneuropejski zarządca inwestycji w nieruchomości, informuje, że sprzedał hotel Radisson Collection w Warszawie, w imieniu swojego funduszu, Europa Fund V („Fundusz”) Wenaas Hotels Europe A / S, część Wenaasgruppen.

Sprzedaż następuje po kompleksowym remoncie nieruchomości, która została przekształcona z Radisson Blu w pięciogwiazdkowy hotel marki Radisson Collection, pierwszy w Polsce. Hotel, który ma w sumie 311 pokoi i apartamentów, będzie nadal obsługiwany przez Radisson Hospitality AB na podstawie Międzynarodowej umowy o zarządzanie. Renowacją i modernizacją hotelu do pięciogwiazdkowego hotelu Radisson Collection zarządzało WX Management Services.

Dodatkowe udogodnienia obejmują nowoczesną, przeprojektowaną recepcję z barem w holu; elegancka restauracja i otwarta restauracja śniadaniowa; obszary wspólne; centrum fitness; oraz zaplecze spotkań i wydarzeń.

Radisson Warsaw

Radisson Warsaw mat. prasowe

James Pennington, dyrektor Europa Capital, powiedział: „Po otrzymaniu bardzo pozytywnych opinii od rynku po zakończeniu remontu i ponownym otwarciu hotelu w czerwcu tego roku, uzgodniliśmy warunki transakcji. Przejęliśmy tą nieruchomość w 2017 r., Odkrywając możliwość wykorzystania rosnącej popularności Warszawy jako miejsca podróży dla osób podróżujących w interesach i turystów, a dzięki naszemu doświadczeniu w zarządzaniu aktywami zapewniamy naszym inwestorom doskonałe zwroty. ”

Robert Martin, Partner w Europa Capital, powiedział: „To nasza druga transakcja hotelowa z Wenaasgruppen, która w 2010 roku sprzedała im Hotel Sobieski w Warszawie. Inwestujemy we wszystkich sektorach rynku nieruchomości w Polsce od około dwudziestu lat i nadal żyjemy z możliwości, w których przewiduje się, że PKB, zatrudnienie i wzrost turystyki utrzymają tendencję wzrostową. ”

Christian Fojtl, partner zarządzający WX Management Services, powiedział : „Zamknięcie hotelu i przekształcenie go w pięciogwiazdkowy hotel Radisson Collection było trudną decyzją. Bardzo się cieszymy, że ta strategia okazała się właściwa ”

Hotel Radisson Collection położony jest w centrum Warszawy, w pobliżu finansowej dzielnicy miasta, blisko wielu historycznych i kulturalnych atrakcji miasta, a także ma doskonałe połączenia komunikacyjne z warszawskim lotniskiem Chopina i dworcem centralnym.

Europa Capital współpracuje z WX Management Services przy tym projekcie. Europa Capital była doradzana przez Dentons i JLL. SKS działał na rzecz kupującego.

 

Inne wpisy